Tulokset

Näyttelyn tulokset löytyvät täältä >>

BIS

BIS 1. Pyreneittenkoira Minnesland Athos, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Tuulia ja Juulia

BIS 2. Englanninspringerspanieli Ocean Pitfal Xquisite Sassenach, om. Lindholm Suvi

BIS 3. Kiinanharjakoira Jamming’s Knight Rider, om. Wikström Samu

BIS 4. Belgianpaimenkoira, tervueren Taikatalven New Day Rising, om. Järveläinen Marja

BIS Kasvattajaryhmä

BIS 1. Saksanpaimenkoira Sensen Mann, Baggström Kim

BIS 2. Glen of imaalinterrieri Gleann, Assinen Tiina (Ann-Mari)

BIS 3. Berninpaimenkoira Riccarron, Ylä-Mononen Satu

BIS 4. Belgianpaimenkoira, tervueren Taikatalven, Joenväärä Sakari

BIS Pari

BIS 1. pari Vanhaenglanninlammaskoira Czarlinda’s Royal Heritage & Czarlinda’s Reason To Love

BIS 2 pari. Lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira Mami´s Beardie X-tra Fudge & Mami´s Beardie X-tra Gingerbread

BIS 3 pari. Belgian paimenkoira, tervueren Taikatalven New Day Rising & Taikatalven Non Je Ne Regrette Rien

BIS 4 pari.  Saksanpaimenkoira Sensen Mann Malvina & Sensen Mann Lumi

Kuvat: Tuula Savolainen, jollei muuta mainittu.

Valitettavasti kaikista ryhmäsijoittuneista ei ole kuvia. Jos sinulla on kuvia 5-ryhmän 3 sijoittuneesta, otathan yhteyttä sirlmainonta@gmail.com

FCI 1

1.         belgianpaimenkoira, tervueren  Taikatalven New Day Rising, om. Järveläinen Marja

2.  vanhaenglanninlammaskoira Czarlinda’s Ready To Rumble, om. Leino Minna

3. shetlanninlammaskoira Black Sara’s Hope Faith, om. Kalke Maarit & Rummukainen Johanna

4. saksanpaimenkoira Sensen Mann Malvina, om. Ranta Jyry

FCI 2

1. Pyreneittenkoira Minnesland Athos, om. Tammiala-Salonen Tuulikki & Salonen Tuulia ja Juulia

2. berninpaimenkoira  Riccarron Maserati, om. Rehbinder Natalia & Helesuo Juha

3. venäjänmustaterrieri Svarta Majas Gusev, om. Häggblom Maj

4. kääpiösnautseri, musta-hopea  Jettyspoof’s Awesome To Me, om. Tolonen Nea

FCI 3

1. glen of imaalinterrieri Gleann Postman Pat, om. Hakanen Anne

2. sileäkarvainen kettuterrieri Who Cares Excel My Ego, om. Kares Sari

 3. borderterrieri Terrarm One Lucky Star, om. Hämäläinen Elisa

4. amerikanstaffordshirenterrieri Northern Stellar Highland Queen, om. Hiltunen Janika

FCI 4

1. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira lyhytkarvainen Mami’s Beardie X-Tra Gingerbread, om. Pirttilahti Hanna & Pirttilahti Riikka

2. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira karkeakarvainen Gozzytix Kupliina, om. Kiikeri Janika

3. mäyräkoira, pitkäkarvainen Daxwall’s Dream Come True, om. Muuri Elina

4. mäyräkoira, kääpiömäyräkoira pitkäkarvainen Little Monkeys Fighting Sweet Pea, om. Taipale Riikka

FCI 5

1.  suomenlapinkoira     Savumerkin Vihtahousu, om. Vettenranta Sanna & Löf Mindi

2. saksanpystykorva, pomeranian  Pipperoo Special Gold Edition, om. Lehto Marita & Lager Mirja

 3. amerikanakita Alter Real Nostra Victoria, om. Havia Aino & Havia Suvi & Lehto Jonna

4. portugalinpodengo, karkeakarvainen, pieni Dixon Gibbs, om. Lahtonen Armi

FCI 6

1. baijerinvuoristovihikoira Hjortriket Leonore, om. Joukainen Johanna

2.  beagle  Räntäsään Myrskylintu, om. Rantanen Jaana & Rantanen Fanni & Rantanen Teemu

FCI 7

  1. punainen irlanninsetteri Raistar Apple Blossom, om. Juusti Maarit & Juusti Risto & Juusti Linda

2. gordoninsetteri Fixour’s Hashtag Happy Go Lucky, om. Aspholm Sophie

3. weimarinseisoja, lyhytkarvainen  Gottago November Rain, om. Kaipainen Harri

FCI 8

1. englanninspringerspanieli  Ocean Pitfal Xquisite Sassenach, om. Lindholm Suvi

2. lagotto romagnolo Wildfinn Stradale, om. Kuusinen Salla-Mari

 3. labradorinnoutaja  Alexsinas Shadow Blinky, om. Härkönen Janne

4.  novascotiannoutaja Magicfox’s Faithful Hound, om. Perhoniemi Anna

FCI 9

1. kiinanharjakoira Jamming’s Knight Rider, om. Wikström Samu

2. kiinanpalatsikoira, pekingeesi Sassatown Abigail Amarone, om. Stockmari Nora

3. griffon bruxellois Huvikummun Gunvald Larsson, om. Tolvanen Pirjo

4. havannankoira Abendito’s Up With Dazzling Paws, om. Paatola Outi

FCI 10

1. skotlanninhirvikoira  Antonius Vertragus Rambouillet, om. Lahtinen Anki

2. irlanninsusikoira Mami’s Beardie Yngve Yyber, om. Kortman Monica&Björn

3. venäjänvinttikoira Bolshajan Havina, om. Karikumpu Anne & Karikumpu Tero & Karikumpu Sonja

4. italianvinttikoira Chacha Forum Romanum, om. Ruotsalainen Jukka