Tulokset

Skotlanninhirvikoirakerhon Match Show Hämeenlinna 10.9.

BIS 1. Englanninsetteri Rebecca, om. Mia Nikitin

BIS 2. Australian paimenkoira Kida, om. Marika Heinimäki

BIS 3. Italianseisoja Hilkka, om. Annika Kaasalainen

BIS 4. Chihuahua Nuno, om. Annukka Ruuskanen

Lapsi ja koira

1. Afgaani Dita ja Minja Ahola

2. Villakoira Zorro ja Hertta Lahtinen

3. Mittelspiz Lahja ja Aleks Solonen

4. Irlanninsusikoira Ramses ja Aava Pulkkinen

5. Mäyräkoira Eetu ja Henna Heinonen

6. Pomeranian Pirre ja Lili Lahtinen

7. Irlanninsusikoira Ramses ja Emme Pulkkinen

Lapsi ja lelukoira

1.”Beagle” Lilli, om. Sini Seppälä
2. ”Dalmatiankoira” Maku, om. Henna Heinonen

Pienet pennut, tuomari Kaarina Kiskonen, kennel Yellowmellow

Pun. 1. Welsh corgi cardigan Tähtis, om. Henna Pulkki

Pun. 2. Kiinanharjakoira Nasu, om. Sarita Saarentausta

Pun. 3. Beagle Vilma, om. Emilia Seppälä

Sin 1. Villakoira Zorro, om. Sanna Lahtinen

Sin 2. Welsh corgi cardigan Pate, om. Satu Malinen

Sin. 3. Jackrusselinterrieri Manu, Satu Koskinen

Pienet aikuiset, tuomari Nina Viskari, Kennel Beltown

Pun. 1. Chihuahua Nuno, om. Annukka Ruuskanen

Pun. 2. Mäyräkoira Nipsu, om. Päivi Lindstedt

Pun. 3. Löwchen Cucci, om. Arja Vuori

Pun. 4. Pomeranian Vili, om. Sanna Lahtinen

Sin. 1. Karkeakarvainen kettuterrieri Alvari, om. Erna Sundstöm

Sin. 2. Cairnterrieri Peik, om. Anne Heikkinen

Sin 3. Pomeranian Pirre, om. Sanna Lahtinen

Sin. 4. Shiba Inu Koinu, om. Tiina Heikkilä

Isot pennut, tuomari Karoliina Lindgren, kennel Tuulitar

Pun. 1. Italianseisoja Hilkka, om. Annika Kaasalainen

Pun. 2. Afgaani Cody, om. Michaela Ståhlberg

Pun. 3. Australianpaimenkoira Nana, om. Inka Aho

Pun.4. Lyhytkarvainen collie Viima, om. Jenni Lehtonen

Sin. 1. Australian paimenkoira Kida, om. Marika Heinimäki

Sin. 2. Pitkäkarvainen collie Ode, om. Rosa Nissinen

Sin. 3. Afgaani Roxy, om. Marika Forsström

Sin. 4. Saluki Ansessa, om. Meri Oskanen

Isot aikuiset, tuomari Nora Stockmari, Kennel Sassatown

Pun. 1. Englanninsetteri Rebecca, om. Mia Nikitin

Pun. 2. Berninpaimenkoira Onneli, om. Tiia Känkänen

Pun. 3. Irlanninsetteri Adele, om. Minna Alander

Pun. 4. Rhodesiankoira Selma, om. Sohvi Wrangell

Sin. 1 Saluki Leia, om. Ilona Vuorinen

Sin 2. Newfoulandinkoira Karma, om. Jasmin Kinnunen

Sin. 3. Howawart Venus, om. Sanna Kaisa Rimpeläinen

Sin. 4. Australian paimenkoira Hedda, om. Tiina Grönberg

Lisää kuvia tapahtumasta täällä ja täällä, kuvaaja Jari Juntunen